Depilacja na lato

Długie i słoneczne dni zachęcają wszystkich do ubierania kusych strojów, które odsłaniają ciało i pozwalają wyeksponować to, co najpiękniejsze. To czas, kiedy zarówno panie, jak i panowie, szczególnie dbają o to, aby było ono gładkie i pozbawione nadmiernego owłosienia. Dowiedz się, o czym warto pamiętać w związku z depilacją latem oraz jaką metodę wybrać.

Jak się przygotować do depilacji woskiem?

Depilacja woskiem to jedna z najskuteczniejszych metod na trwałe usuwanie owłosienia w różnych strefach ciała. Może to być depilacja woskiem łydki, depilacja bikini klasyczna czy depilacja dłoni. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jest to zabieg bez wątpienia bezpieczny, który przynosi skuteczne i zadowalające efekty. Będą one widoczne gołym okiem, jeśli zadbamy o kilka podstawowych rzeczy. Decydując się na depilację woskiem, zawsze przestrzegaj kluczowych zasad.

Przede wszystkim depilacja wymaga posiadania włosków o odpowiedniej długości, które zapewnią powodzenie wykonywanego zabiegu. Pamiętaj, że nie możesz mieć zbyt krótkich, dopiero co ogolonych włosów, ponieważ wosk nie złapie ich i nie usunie. Ponadto na około dwa tygodnie przed woskowaniem zrezygnuj z wizyty u kosmetyczki i zabiegów na skórę wykonywanych w gabinecie. Złuszczanie czy używanie kwasów mogą podrażnić skórę, a konsekwencje będą opłakane. Z drugiej strony bardzo wskazane jest, aby przed depilacją woskiem wykonać gruboziarnisty peeling, jaki usunie martwy naskórek.

Depilacja woskiem na lato

Latem pragniemy wystawiać nasze gładkie ciało do słońca. Czujemy się wtedy zadbane i atrakcyjne. Decydując się na depilację woskiem, jest to możliwe, aby połączyć usuwanie owłosienia z opalaniem, jednak i tutaj wymagana jest rozwaga. Na czym polega? W zależności od wrażliwości naszej skóry nie powinniśmy korzystać z promieni słonecznych, nadmiernie się na nie wystawiając, przez nawet kilka dni po wykonanej depilacji woskiem. Jeśli wybierzemy się do profesjonalnej kosmetyczki, to z pewnością wskaże nam ona, jak długo należy poczekać z kąpielami słonecznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close